Müşterİ Çağında Pazarlama Zirvesİ’ndeki bazı açılış konuşmacıları hakkında

Müşterİ Çağında Pazarlama Zirvesİ’ndeki bazı açılış konuşmacıları hakkında

Yazar Ken Segall, NeXT ve Apple dönemlerine yayılan 12 yıl boyunca Steve Jobs ile yakın çalışan bir reklam yöneticisi... Segall, DELİCESİNE BASİT sunumu ile Steve Jobs'ın dünyası ile ilgili bilgiler paylaşacak. Kendi organizasyonunu veya kariyerini ilerletmek için "Basitliğin gücü''nü kullanmak isteyen herkesin bu konuşmayı dinlemesini öneriyoruz. Çünkü Segall, çok az kişinin başarabildiği şeyi, nasıl BASİT DÜŞÜNMEK gerektiğini bilen bir isim.

Fazıl Oral ise Yönetim Danışmanı ve Üst Düzey Yönetici Koçu. Büyüleyici sunumu CYNEFIN, (Gal dilinde "ortam" veya "yer" anlamına gelir) ile Oral sorunları, durumları ve sistemleri tanımlamak için karmaşık adaptif sistemler teorisi, bilişsel bilim, antropoloji ve anlatım düzenleri ile birlikte evrimsel psikoloji üzerine gerçekleştirdiği araştırmaları dile getirecek. Oral, karmaşık sosyal ortamlarda iletişim ve karar alma ile bilgi yönetimine yeni yaklaşımlar sunacak, dinleyenlere BASİT DÜŞÜNMEK ile ilgili bir çerçeve sağlayacak.

Bugünün dünyasında haberler günler içerisinde değil, sadece dakikalar içerisinde ortaya çıkıyor. Bu da fikirlerin web ortamına sızacağı, sonra da aniden ve öngörülemeyen şekilde internetten tüm küresel kullanıcılara yayılacağı anlamına geliyor. Çok satan "The New Rules of Marketing & PR" kitabının yazarı David Meerman Scott ise sizlere GERÇEK ZAMANLI PAZARLAMA'dan bahsedecek. Olaylar gerçekleşirken esnek bir şekilde nasıl hareket edileceğini ve tepki verileceğini anlatacak. İnternet dünyasında markanızı her zaman nasıl göz önünde tutacağınızı, nasıl hızlı hareket ederek SES GETİRECEĞİNİZİ açıklayacak.

Sean Pillot de Chenecey trend analizi, tüketici iç görüleri ve marka stratejisi konularında uzman, en ileri yöntemleri kullanan bir araştırma danışmanıdır. Chenecey, sunumu KARARI KİM VERİYOR? BİREYSELLİĞİN YÜKSELİŞİ ile zamanımızın son derece önemli ve anahtar eğilimlerini anlatacak. Dünyanın her yerinde yeni "Protesto Çağı" içerisinde insanlar değişim isteklerini yüksek sesle dile getiriyor. Bu durum ise devletler kadar kurumlar için geniş ve net etkiler oluşturuyor.
Sanatçı Dave Carroll United Airlines ile yolculuk etti ve bu uçuşta gitarı kırıldı. Zararına karşılık 1.500 Dolar talep etti ancak United Airlines bunu ödemeyi reddetti. Carroll'ın yanıtı mı? "United Breaks Guitars'' şarkısını yazdı. İnternette yayınlandıktan günler sonra bu kötü medya ilişkileri yüzünden United Airlines'ın hisseleri yüzde 10 düşerek hissedarlarına 180 milyon dolara mal oldu. Carroll SOSYAL MEDYA ÇAĞINDA MÜŞTERİ DENEYİMİ ile ilgili bir konuşma yapacak ve SESİNİ DUYURMANIN nasıl olması gerektiğini aktaracak.

Yann Martel ise Kanadalı bir yazar. Çoğumuz kendisini Man Booker Ödüllü kitabı, aynı zamanda Ang Lee tarafından yönetilen "Pi'nin Yaşamı"nın yazarı olarak tanıyoruz. Sunumunun adı "LIFE OF PI"NİN OSCAR YOLCULUĞU olan Martel, genç Pi'nin Japonya Ulaştırma Bakanlığı'na anlattığı ve istediklerini seçebileceklerini belirttiği iki farklı hikayeyi içeren kitabının muhteşem sonuyla ilgili konuşacak. Martel, hikaye anlatımının gücü ve SESİNİ DUYURMA ile ilgilenenlere çok şey anlatacak.